Biuletyn do pobraniaDzisiaj jest:


XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego - Hrubieszów 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 12 Listopad 2018 09:56

 

 

W dniach  15 - 18 listopada br. Hrubieszów odbędzie się XXIII Ogólnopolski Festiwal pieśni patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2017.

 

 

W przesłuchaniach konkursowych weźmie udział ponad 100 solistów i zespołów z całej Polski, reprezentujących Wojskowe Ośrodki Kultury, Parafie Garnizonowe oraz osoby cywilne.

 

Przesłaniem Festiwalu jest wychowywanie młodzieży w duchu patriotyzmu oraz  przywiązania do tradycji i dorobku kulturowego Narodu i Wojska Polskiego.

Podczas koncertów konkursowych w dniach 15, 16 i 17 listopada br. wykonawcy prezentować będą przygotowane przez siebie dwa utwory – jeden odwołujący się do tradycji Oręża Polskiego oraz drugi, będący utworem religijnym, stanowiącym duchowe wsparcie narodu w jego trudnych chwilach zapisanych na kartach historii.

 

W sobotę 17 listopada o godz. 17.00 rozpocznie się koncert inauguracyjny w trakcie którego odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu oraz recital zespołu „Lechici” z repertuarem patriotycznym i operowym z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a także z okazji 35-lecia zespołu. Dzień festiwalowy zakończy koncert Małgorzaty Ostrowskiej, który rozpocznie się o godzinie 19.00.

 

W niedzielę 18 listopada, o godz. 9.30 odprawiona zostanie Uroczysta Msza Święta w Kościele Garnizonowym, w trakcie której odbędzie się prezentacja wykonawców biorących udział w festiwalu, a o godzinie 16.00 w HDK rozpocznie się Koncert Galowy w wykonaniu Laureatów Festiwalu oraz wręczenie nagród. O godz. 20.00 festiwal zakończy koncert gwiazdy wieczoru Kasi Kowalskiej z zespołem.

 

Głównym organizatorem Festiwalu jest 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” oraz Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”, Hrubieszowski Dom Kultury, Miasto Hrubieszów, Powiat Hrubieszów, Związek Gmin Lubelszczyzny, Związek Gmin Ziemi Hrubieszowskiej, Gmina Hrubieszów, Gmina Werbkowice, Gmina Telatyn, Gmina Tyszowce, Gmina Komarów Osada, Gmina Mircze, Parafia NMPNP w Hrubieszowie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Współorganizatorami są Gmina Trzeszczany, Gmina Dołhobyczów, Gmina Skierbieszów, Gmina Grabowiec i Gmina Uchanie.

 

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz licznych sponsorów.

 

Wystąpienia uczestników Festiwalu oceniać będzie Rada Artystyczna s kładzie: Alicja Saturska, Wanda Kwietniewska, Mietek Jurecki, ppłk rez. Bogusław Hilla, Jolanta Wojtaś-Zapora, Ksiądz prałat ppłk mgr Andrzej Puzon, Andrzej Sar.

 

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 12 Listopad 2018 10:08