Zakończył się XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego - Hrubieszów 2018 PDF Drukuj Email
Sobota, 24 Listopad 2018 17:31

W dniach 15 - 18 listopada br. odbył się XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego - Hrubieszów 2018. W zmaganiach konkursowych uczestniczyły 49 podmioty wykonawcze - 27 w kategorii soliści-wokaliści oraz 22 w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne. Łącznie w Festiwalu wzięło udział około 150 wykonawców.

Festiwal rozpoczął się w czwartek pierwszym przesłuchaniem konkursowym, następne trzy przesłuchania odbyły się w piątek a ostatnie przesłuchanie konkursowe odbyło się w sobotę. W sobotę także odbył się Koncertu Inauguracyjnego a oficjalnego otwarcia dokonali Dowódca 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" płk Artur Jakubczyk oraz ks. ppłk Prałat Andrzej Puzon.

Wszyscy wykonawcy oceniani byli przez Radę Artystyczną, w której skład wchodzili: Alicja Saturska – przewodnicząca rady, ppłk rez. Bogusław Hilla, Wanda Kwietniewska, Jolanta Wojtaś-Zapora, Mieczysław Jurecki, ks. ppłk Prałat Andrzej Puzon oraz Andrzej Sar.  Rada Artystyczna wysoko oceniła poziom artystyczny wykonawców i postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Wyróżnienia w kategorii solista:

- Małgorzata Nazar – Hrubieszowski Dom Kultury,

- Aleksandra Banasiak - Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Nowego Glinnika,

- Ewa Jagiełło - Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady z Lublina.

Wyróżnienia w kategorii zespół:

- "WILAW" – Lotnicza Akademia Wojskowa z Dęblina,

- "CELEBRO" – Klub 4 Regionalnej Bazy Logistycznej z Wrocławia,

- "BŁĘKITNE BERETY" - Klub inspektoratu Wsparcia Rodzajów Sił Zbrojnych w

Bydgoszczy,

- „DUET” Kinga Rutkowska i Natalia Zalewska – Klub Dowództwa Operacyjnego

Rodzajów Sił Zbrojnych,

- „THE RED BLACK SAPPERS” – Klub 5 Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina,

- „OSTATNI RAZ” - Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania.

Nagroda specjalna Dowódcy Garnizonu Hrubieszów dla Zespołu „LECHICI”.

Nagroda specjalna ks. Prałata ppłk Andrzeja Puzona i Kierownika Wydziału Kultury Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej dla Zespołu „ZAMKNIĘCI” z Zakładu Karnego w Hrubieszowie.

Nagrody w kategorii solista:

I miejsce – Weronika Połowniak - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z

Rzeszowa,

II miejsce  - Karolina Marchlewska – Klub 2 Hrubieszowskiego Pułku

Rozpoznawczego,

III miejsce – Aleksandra Stawarz - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z

Rzeszowa.

Nagrody w kategorii zespół:

I miejsce - "PRZASNYSCY ORELOWCY" – Klub 2 Przesnyskiego Ośrodka

Radioelektronicznego z Przasnysza,

II miejsce - "EL FUEGO" - Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Nowego Glinnika,

III miejsce - "AVANGARDA" - Klub 6 Brygady Powietrzno Desantowej z Krakowa.

Grand Prix Festiwalu:

- Maksymilian Miszczyk – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Nowego Glinnika – nagroda Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Polskich.

Po ceremonii wręczenia nagród na scenie wystąpili wyróżnieni oraz laureaci Festiwalu.

Na zakończenie dwóch ostatnich dni festiwalowych dla zgromadzonej publiczności w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury wystąpiły gwiazdy Festiwalu Małgorzata Ostrowska i Kasia Kowalska.

Zmieniony: Sobota, 24 Listopad 2018 18:07