Biuletyn do pobraniaDzisiaj jest:


Gra miejska "Kibicuję bezpieczeństwu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 29 Maj 2014 07:44

W dniu 23 maja br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego oraz w hrubieszowskich instytucjach : Powiatowej Bibliotece Publicznej, Komendzie Powiatowej Policji, Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym ds. Narkomanii, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, rozegrana została gra miejska "Kibicuję bezpieczeństwu", która była zorganizowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną i Komendę Powiatową Policji przy wsparciu Starostwa powiatowego oraz Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski". Gra była finałem XIV edycji programu "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Powiat Hrubieszowski".

Do gry przystąpiły cztery szkoły ZS Nr 1 w Hrubieszowie, ZS Nr 2 w Hrubieszowie, ZS Nr3 w Hrubieszowie i ZS Nr 4 w Hrubieszowie, które wystawiły 5 osobowe zespoły uczniów klas drugich wraz z opiekunami.

Uczestnicy mieli za zadanie na podstawie otrzymanych wskazówek, odnaleźć na terenie miasta 5 instytucji i w każdej z nich przedmiot, kojarzący się z daną instytucją. Za każde zadanie przyznawane były punkty. Na koniec, każda z drużyn wyznaczała jedną osobę, która pisała test z  zakresu bezpieczeństwa (pytania testowe zostały przygotowane przez Policję, Straż Miejską i Straż Pożarną). 

Po wykonaniu wszystkich zadań komisja sędziowska w składzie: Tomasz Sułkowski, Marcin Kosakowski, Edyta Krystkowiak, Sylwia Heś i Krzysztof Hajkiewicz, ogłosiła wyniki. Najwięcej punktów zgromadził Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie. W składzie zwycięskiej drużyny znajdowali się: Daniel Pałka, Magdalena Potaczało, Izabela Zielonka, Natalia Skubis i Barbara Zalewska. Drużyną opiekowała się Pani Aneta Dąbrowska.

Dla członków zwycięskiej drużyny nagrody ufundowała Powiatowa Biblioteka Publiczna i Starostwo Powiatowe, natomiast dla nagroda dla szkoły została ufundowana przez Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski".