Biuletyn do pobraniaDzisiaj jest:


Kongres Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 06 Luty 2015 10:47

 

W dniach 02-04 lutego br. w Warszawie odbył się Kongres Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego, na który zaproszone zostało także Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski".

 

Głównym organizatorem Kongresu był INPRIS - Instytut Prawa i Społeczeństwa, a partnerami : Departament Pożytku Publicznego, Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych, Związek Biur Porad Obywatelskich oraz Instytut Spraw Publicznych.

Kongres był zwieńczeniem kilkuletniej pracy instytucji publicznych i partnerów społecznych w ramach projektu „Opracowanie kompleksowych i trwałych mechanizmów wsparcia dla poradnictwa prawnego i obywatelskiego w Polsce”. Projekt obejmował badania, wypracowanie modelowych rozwiązań systemowych we współpracy z różnymi środowiskami oraz upowszechnienie problematyki poradnictwa prawnego wśród samorządowców, prawników i działaczy organizacji pozarządowych.

 

 

 

 

 

W kongresie wzięli udział przedstawiciele samorządu terytorialnego, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych świadczących poradnictwo, adwokatów i radców prawnych, uniwersyteckich poradni prawnych oraz biur porad obywatelskich.

Jednym z głównych tematów Kongresu było omówienie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, który został przekazany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.

W sesji otwierającej Kongres udział wzięli Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Minister Sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. 

 

 

 

 

Natomiast w sesji zamykającej Kongres uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Olgierd Dziekoński.