Biuletyn do pobraniaDzisiaj jest:


Zawody strzeleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 06 Czerwiec 2015 11:25

 

W dniu 15 czerwca br o godzinie 10.00 na strzelnicy Jednostki Wojskowej Nr 4055 odbędą się „Zawody strzeleckie z broni sportowej pneumatycznej w konkurencji kobiet i mężczyzn o Puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej Nr 4055 w Hrubieszowie oraz Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”.

 

Organizatorami zawodów są Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski" oraz Jednostka Wojskowa Nr 4055. 

Celem zawodów jest popularyzacja tej dyscypliny w środowisku, wzbogacanie współpracy lokalnej społeczności z wojskiem oraz podniesienie umiejętności strzeleckich osób uczestniczących w zawodach. 

Uczestnikami zawodów będą uczennice i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z Hrubieszowa, zgłoszeni do udziału w zawodach przez dyrekcje szkół w formie elektronicznej na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz inne osoby w ramach zgłoszeń indywidualnych.

Zawody odbywać się będą z broni sportowej sprężynowej (wiatrówki-karabinki) 4,5 mm z odległości 25 m, w pozycji leżącej. Każdy z uczestników zawodów będzie mógł oddać 5 strzałów do tarczy, a suma punktów zdobytych przez uczestniczkę uczestnika zdecyduje o zajętym miejscu.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet zostanie wyróżnione Pucharem Prezesa Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski", a w klasyfikacji mężczyzn Pucharem Dowódcy Jednostki Wojskowej Nr 4055 w Hrubieszowie. Miejsca drugie i trzecie w obu klasyfikacjach zostaną wyróżnione statuetkami Prezesa Zarządu Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski" i Dowódcy Jednostki Wojskowej Nr 4055.

  - Regulamin zawodów strzeleckich