Biuletyn do pobraniaDzisiaj jest:


Organizacja Turnieju Wiedzy z Zakresu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży na Drogach Publicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 13 Lipiec 2016 08:48

Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski" wraz ze swoim partnerem Komendą Powiatową Policji w Hrubieszowie przygotowuje się do realizacji projektu" Organizacja Turnieju Wiedzy z Zakresu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży na Drogach Publicznych".

 

 

Projekt realizowany będzie dzięki wsparciu (w postaci darowizny) otrzymanemu przez Stowarzyszenie od Banku BGŻ BNP Paribas S.A., a patronat honorowy nad projektem objął Przewodniczący Związku Gmin Ziemi Hrubieszowskiej - Wójt Gminy Hrubieszów.  

Adresatami Turnieju będą uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu hrubieszowskiego do których uczęszcza około 3,5 tys. dzieci i młodzieży. Turniej będzie składał się z dwóch etapów; eliminacji szkolnych oraz finału powiatowego. W turnieju wezmą udział drużyny 3-osobowe, składające się obowiązkowo z dziewcząt i chłopców. Zwycięskie drużyny eliminacji szkolnych będą reprezentować szkołę w finale powiatowym. Sprawdzian wiedzy na szczeblu eliminacji szkolnych przeprowadzony będzie w oparciu o testy zawierające 30 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego. Na szczeblu finału powiatowego testy będą zawierały 20 pytań dot. tej samej problematyki. Zwycięzcami zarówno na szczeblu eliminacji szkolnych jak i finału powiatowego zostaną te drużyny, które w wyniku odpowiedzi na pytania zawarte w testach uzyskają największą ilość punktów. Testy turniejowe przygotuje realizator projektu wraz z partnerami, a na szczeblu szkół i finału powiatowego eliminacje turnieju przeprowadzą komisje powołane przez organizatorów. Najlepsze drużyny startujące w finale powiatowym wyróżnione i nagrodzone zostaną: za zajęcie I miejsca - Pucharem Przewodniczącego Związku Gmin Ziemi Hrubieszowskiej oraz nagrodą rzeczową w postaci znaków do mini miasteczka mobilnego ruchu drogowego, za zajęcie II i III miejsca - dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci znaków do mini miasteczka mobilnego ruchu drogowego, za zajęcie IV, V i VI miejsca - dyplomami.  Wszyscy członkowie drużyn biorących udział w finale powiatowym turnieju otrzymają opaski odblaskowe na ręce oraz elementy odblaskowe na rowery. 

Celem projektu będzie przede wszystkim : udział w projekcie większości szkół podstawowych w powiecie, podniesienie poziomu wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych na temat bezpiecznego i zgodnego z przepisami ruchu drogowego poruszania się na drogach publicznych, zaopatrzenie 3 szkół podstawowych w elementy umożliwiające budowę mobilnych mini miasteczek ruchu drogowego do nauki jazdy rowerem oraz nauki zachowania się pieszych na drogach publicznych, wzbogacenie dotychczasowej współpracy partnerów projektu na rzecz działań dla poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach publicznych.