Biuletyn do pobraniaDzisiaj jest:


Kolejna edycja zawodów strzeleckich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 01 Czerwiec 2017 08:49

 

W dniu 13 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 na strzelnicy wojskowej w Hrubieszowie (poligon) odbędą się  zawody strzeleckie z broni sportowej pneumatycznej 4,5 mm o mocy do 17 J w konkurencji dziewcząt i chłopców o Puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej Nr 4055 w Hrubieszowie oraz Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”.

 

 

Zawody są organizowane w ramach współpracy Stowarzyszenia  „BPH” z JW 4055.  

Zawody przeznaczone są w głównej mierze dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Hrubieszowa.

Celem zawodów jest popularyzacja tej dyscypliny w środowisku, wzbogacenie współpracy lokalnej społeczności z wojskiem, podniesie umiejętności strzeleckich osób uczestniczących w zawodach oraz zainteresowanie lokalnego środowiska ofertą wypełnienia czasu wolnego interesującym, pożytecznym i edukacyjnym zajęciem. 

Zawody odbędą się z broni sportowej sprężynowej (wiatrówek – karabinków) 4,5 mm o mocy do 17 J z odległości 20 m, w pozycji leżącej. Każdy z uczestników zawodów będzie mógł oddać 7 strzałów do tarczy, a suma punktów zdobytych przez uczestniczkę lub uczestnika w 5 najcelniejszych strzałach zdecyduje o zajętym miejscu. 

 

Pierwsze miejsca w klasyfikacji kobiet i klasyfikacji mężczyzn zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi, pucharami Dowódcy 2hpr i Prezesa Stowarzyszenia „BPH”, ryngrafami Dowódcy 2hpr oraz dyplomami. Osoby, które zajmą miejsca od drugiego do piątego otrzymają dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy najlepszym uczestniczkom i uczestnikom zawodów zostaną wręczone podczas uroczystości Święta 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, które odbędą się 17 czerwcu br na terenie HOSiR.

 

Regulamin zawodów

Karta zgłoszenia do zawodów