Biuletyn do pobraniaDzisiaj jest:


Zawody strzeleckie o puchar Dowódcy 2 hpr i Prezesa Zarządu „BPH” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 14 Czerwiec 2017 06:55

 

Na poligonowej strzelnicy Jednostki Wojskowej Nr 4055 w Hrubieszowie odbyły się w dniu 13 czerwca br., czwarte już zawody strzeleckie dla dziewcząt i chłopców ze sportowej broni pneumatycznej o Puchar Dowódcy 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” oraz Prezesa Zarządu  Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”.

 

W zawodach udział wzięło 19 dziewcząt i 22 chłopców z Zespołów Szkół Miejskich Nr 1,2 i 3 w Hrubieszowie, Zespołu Szkół Nr 1 i 3 w Hrubieszowie oraz z Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Organizatorami zawodów był Dowódca 2 hpr oraz zarząd Stowarzyszenia „BPH”. Jest to jedna z form współpracy, którą na podstawie porozumienia z 15 października 2012 r. realizują JW. Nr 4055 i Stowarzyszenie.

Startujący w zawodach mieli do oddania 7 strzałów z wiatrówki, do tarczy umieszczonej w odległości 25 m. Do klasyfikacji końcowej strzelania komisja brała pod uwagę pięć strzałów najlepszych, czyli maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosiła 50. Przy równej ilości punktów o miejscu w klasyfikacji decydowała ilość trafień w „10”.

A oto najlepsi w klasyfikacji dziewcząt i chłopców (pięć pierwszych miejsc).

 

Klasyfikacja dziewcząt:

1  Koniec Laura – ZSM Nr 1, 49 pkt.(również pierwsza w 2016 r.)

2  Kołodziej Aleksandra – ZS Nr 3, 45 pkt.

3  Prus Agata – ZS Nr 3, 45 pkt.

4  Nieradko Natalia – ZS Nr 3, 44 pkt.

5  Tor Katarzyna – ZS Nr 3, 40 pkt.

 

Klasyfikacja chłopców:

1  Olko Sławomir – ZS Nr 3, 46 pkt.

2  Kosakowski Maciej – ZS Nr 1, 45 pkt.

3  Kraczkowski Krzysztof – ZSM Nr 1, 45 pkt.

4  Klain Szymon – ZS Nr 3, 43 pkt.

5  Germański Adrian – ZS Nr 3, 43 pkt.

 

Zawody na poligonie zakończone zostały poczęstunkiem kiełbaskami z grilla, przygotowanymi przez wojsko. 

Cała dziesiątka została zaproszona na uroczystości Święta 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, które w najbliższą sobotę (17.06) o godz. 14-tej odbędą się na stadionie miejskim w Hrubieszowie.

Tradycyjnie już najlepsi w zawodach, wyróżnieni zostaną podczas uroczystości na stadionie pucharami, dyplomami, ryngrafami Dowódcy 2hpr, nagrodami rzeczowymi i upominkami.

Koszty organizacji zawodów oraz zakupu nagród sfinansowane zostały przez Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” oraz Dowódcę 2 hpr.

 

 

 

Wręczenie pucharów i nagród rzeczowych najlepszym uczestnikom zawodów strzeleckich podczas obchodów Święta Pułku.